Jau iepriekš rakstījām par krāpniecības gadījumiem ārzemju darba meklēšanas gaitā. Šoreiz piedāvājam ieskatu dažos gadījumos, kad darba meklētājiem tiešām nav paveicies. Paldies tiem, kas iesūtīja informāciju!

Šie seši krāpniecības gadījumi saistīti ar dažādām valstīm, laipni lūgti iepazīties ar katra stāstītāja versiju:

Genrihs:

Gribu paziņot par kādu darbiekārtosanās krāpnieku firmu “Baltic Basis” kas ņem priekšapmaksu par it kā veicamajiem dariekārtošanās pakalpojumiem, bet patiesībā paņem naudu un pēcāk pasūta uz trim visiem zināmiem krievu burtiem. Tie ir vīrs un sieva. Alla un Mihails Petrovskije. Viņiem ir kāds kantorītis autoservisa ēkā Jūrmalas gatves ielā. Viņi no interneta saita monster.se nolasa pievilcīgus novecojušus darba piedāvājumus kuri tika publicēti pirms sešiem – astoņiem mēnešiem un ievieto sludinājumu portālā reklama.lv. Ja cilvēks viņiem zvana pēc ilgas gaidīšanas un interesējas kad būs darbs, viņi sāk neķītri lamāties.

Arnis:

Sezonas darbus riepu servisā Norvēģijā (Hans Gaardersvei 28, 2060 Gardermoen, Norge – šī bija ierašanās adrese) piedāvāja Olegs Radnicenko. Par dokumentu noformēšanu bija jāmaksā 180 Ls/2000 NOK un pašam jānokļūst līdz darba vietai. Kad mēs ieradāmies (bijām 4 cilvēki) un apmetāmies kopmītnē vēlā vakara stundā klauvēja pie durvīm, kā es durvis atvēru, tā tūlīt saņēmu sitienu pa seju, tobrīd istabā bijām tikai divi un mūs abus kārtīgi piekāva, nežēlīgi, ar kājām, utt., (vienam lauztas ribas, otram – lauzts žoklis), un pateica, lai vācamies prom. Viss notika tik ātri, bet saklausīju balsis, kas runāja krievu un lietuviešu valodā. Arī pārējie divi tika piekauti. Mēs aizbraucām prom, katrs pie saviem radiem, kuri dzīvo Norvēģijā. Iepriekš Oļegs bija iedevis arī to personu telefonus, kuri braucot uz darbu jau atkārtoti no Latvijas, sazinājos ar vienu personu Latvijā, viss izklausījās tiešām ticami – sezona
s darbs lielā riepu un tjūninga servisā netālu no Oslo. Iespējams, ka šis kautiņš nav saistīts ar Oļegu, mana līdzbraucēja radi apņēmušies visu noskaidrot, bet tomēr vēlos brīdināt visus Latvijā esošos.

PAPILDINĀTS ar Olega Radcenko atbildi par šo incidentu:
“Arnis L… ieradas Norvegija 12.03.2010. pec uzaicinasjuma uz sezonas darbu. Darba sakums paredzets bija 15.03. Sagaidiju, ieradiju dzivesvietu. 21:00 aizbraucu majas. 2 pa nakti piezvanija Arnis.. “pilniga auta” un saka man stastit, ka esot piekauts utt. nakamaja rita mans kolegis ieradas pie viniem numura, lai parbauditu, kas noticis. Sienas, gridas asinis, gaisa alkohola smaka, visi cetri brasuli gul nepamodinami. Velak noskaidrojas, ka kartigi nosvinot ierasanos izraisijies strids, par ko tiesi neviens neatceras, bet ka rezultata sakas kulaku vicinasana. Pasi sadzeras, pasi sakavas. Pie tam Arnis ari atzinas, ka nokoda Ralfam pirkstu! Ta luk!
Vel ari piebildisu, ka aizbrauca Arnis atri – aizbega pareizak sakot, lidzi vel panemot viesnicas gultasvelu un ledusskapja saturu.
Es neesmu izmekletajs, tapec netaisos noskaidrot, kurs vainigs. Bet alkohola lietosana un fiziska speka pielietosana mums nav pielaujama, tapec vienigais variants visiem dalibniekiem bija braukt atpakal majas. Mes piedavajam iespeju, bet, ja to nespej novertet, ta nav musu vaina. Naudu par darba iekartosanu mes nenemam, ta ari nav patiesiba. Cilveki brauc stradat pie mums, kopa ar mums.
Varu vel pieminet, ka 27 cilveki atbrauca uz sezonu un jau strada.”

Agrita:

Arī man ir nācies sastapties ar krāpnieku. Joprojām nav īsti skaidrs, kā viņu sauc – Olafs vai Agris. Darbu viņš atrada, bet par pakalpojumiem paprasīja 500 eiro. Tikai pēc tam uzzināju, ka naudu par darbā iekārtošanu konkrētajā valstī nemaz nedrīkst ņemt. Darbs bija, bet ne tāds, kādu viņš solīja. Tāpat arī to, ka maksās par stundām, bet tas neatbilda patiesībai. Rezultātā 5 meitenes, kas bijām atbraukušas, nostrādājām nepilnas divas nedēļas. Diemžēl šo cilvēku vairs nav izdevies atrast, ne sazvanīt, jo telefons jau nedēļām klusē. Viss, ko mēs varam darīt, ir meklēt kaut ko citu pašas, jo naudas, lai aizbrauktu mājās, mums vairs nav…

Modra:

Skelmersdale UK dzivo Linda Stekerte un Dairis Urkauskis paaicinaja
mani pieskatit divus berninus,bet izradas pasi stradat negrib un ari
man nesamaksaja,solija atsutit paradu,bet neka vel joprojam neesmu
sanemusi.Vini aicina pie sevis dzivot cilvekus un mest reklamu
lapinas,bet neticiet tam ,jo nopelnit pat prieks dzivosanas jums
neiznaks….dzivosiet bez naudas un beigas bus no viniem japamuk ,ka
jau to darijusi daudzi..Vini ir no Liepajas.

Agnese:

Vīrs saņēma skaistu darba piedāvājumu par metinātaju Malaizijā, atsūtīja sertifikātus, līgumu utt. viss bija skaisti līdz brīdim kad prasīja samaksāt drošības naudu, viņi itkā atmaksā ceļu, dzīvošanu, vīzu. ši drošības nauda bija 250$, kurus gandrīz pārskaitījām, bet laimīgu sakritību dēļ īsti nebija ritīgi dati uz kurieni jāsjkaita, tad nu sākām meklēt firmu un to aģentu, sameklējām – sazvanījām bet firmai nebija vajadzīgi darbinieki – un pārsteiguma moments šis aģents joprojām turpināja stāstīt ka ir daudz jauni objekti un galvenajā ēkā visu nevar zināt. uzmanieties ļaudis, apmēram tai pat laikā mūsu rajonā, labi pazīstamam cilvēkam atnāca līdziga rakstura darba piedāvājums par naftas speciālistu!

Aivars:

Kartejais krapnieks ir oskars zamoskis.per kods26098811755.sola darbus zviedrija bet gala rezultata izmana naudu un pazud

Ludmila:

Labdien. K Koop-Montageservice Kaļku iela 8 Ventspils LV-3602 (Vasarnīcas iela 9 Ventspils) занимаются трудоустройством в Германии без лицензии.В июле отправили людей и бросили там без работы.
Люди сидят без средств к существованию и работу найти никто не может.

Anonīms:

Gribu darīt zināmu,visi darba piedāvājumi,kas saistīti ar sekojošām adresēm – vajadzigidarbinieki@inbox.lv un viktor-gap@inbox.lv, ir KRĀPNIECISKA rakstura! Darbu sola katru dienu,bet tie ir tikai solījumi. Samakāsiet par dzīvošanu, par darbā iekārtošanu, tad sāksies gaidīšana. Ja pavieksies, tad pēc mēneša gaidīšanas trīs dienas pastrādāsiet,tad atkal paziņos,ka darba nav. Atkal pasēdēsiet, cerībā, varbūt rīt. Cenšaties neiekrist šo KRĀPNIEKU rokās,neticiet viņu solījumiem!

Andris:

Velos zinot par krapnieku Anglija, Liverpool!!! Vinu sauc Edgars Auzins, medz devet sevi par Edgaru Noti! Vins mekle latviesus Latvija, piedava darbu pasnieka sfera!!! Stradniekiem nemaksa!!! Vins dzivo 152 Lawrence road, Merseyside, Liverpool, pasta kods L15 3HW.

Uzmanību: Ja gadījumā Jūsu vārds vai Jūsu firmas nosaukums šajā rakstā ticis nepatiesi apmelots, lūdzam ziņot mums.